Noć knjige 2013.

Logo vizual 300x250-2Noć knjige 2013. PROGRAM:

Gradska knjižnica i čitaonica Ilok

1. Naziv događanja: Lektira-knjiga ili film?

Vrijeme događanja (dan, mjesec, godina i sat): 22. travnja 2013. u 13:30 sati

Sudionici (Gosti): Učenici 7. razreda osnovnih škola s područja grada Iloka

Opis događanja: Na Dan hrvatske knjige 2013.g. Gradska knjižnica i čitaonica Ilok u suradnji s osnovnim školama na području grada Iloka raspravljat će i odlučiti je li bolji film ili knjiga. Nakon pročitane lektire Duga učenicima 7. razreda biti će prikazan dugometražni animirani film Duga snimljenom prema istoimenom romanu sa zadaćom usporedbe knjige i filma i odluke je li bolji film ili knjiga.

2. Naziv događanja: Predstavljanje knjige „Jean ili Miris smrti“ autorice Nevenke Nekić

Vrijeme događanja (dan, mjesec, godina i sat): 23. travnja 2013. u 19:00 sati

Sudionici (Gosti): Članovi Udruga proisteklih iz Domovinskog rata i građani grada Iloka

Opis događanja: Za Noć knjige Gradska knjižnica i čitaonica Ilok predstavit će knjigu autorice Nevenke Nekić „Jean ili miris smrti“. O knjizi će govoriti Antun Ivanković, predsjednik udruge dr. Ante Starčević, vukovarski gvardijan Gordan Propadalo i ravnateljica GKiČIlok Renata Banožić

3. Naziv događanja: Besplatno produženje i novo učlanjenje u Gradsku knjižnicu i čitaonicu Ilok

Mjesto održavanja: Gradska knjižnica i čitaonica Ilok, Trg Nikole Iločkog 2.

Vrijeme događanja (dan, mjesec, godina i sat): 23. travnja 2013. od 20:00-21:00 sat

Sudionici (Gosti): Građani grada Iloka

Opis događanja: Za Noć knjige Gradska knjižnica i čitaonica Ilok besplatno će učlanjivati nove članove, te produživati članarinu korisnicima kojima je ista istekla do 23. travnja 2013.g.

4. Naziv događanja: Izložba „Zemlja – živi planet“

Grad Ilok

Mjesto održavanja: Gradska knjižnica i čitaonica Ilok, Trg Nikole Iločkog 2.

Vrijeme događanja (dan, mjesec, godina i sat): 22. travnja- 12. svibnja 2013.

Sudionici (Gosti): Građani grada Iloka

Opis događanja: Povodom Dana planeta Zemlje u Gradskoj knjižnici i čitaonici Ilok bit će postavljena izložba „Zemlja – živi planet“. Izložba će biti otvorena od 22. travnja do 12. svibnja 2013.g. i moći će se pogledati svakog radnog dana u radno vrijeme knjižnice.