Međunarodni dan obitelji - 15. svibanj 2015.

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana obitelji, knjižnica je ukrasila svoj mali Kreativni kutak za djecu!

Posjetite nas!

Upravo tom prigodom je UN 1993. godine odredio 15. svibnja kao Međunarodni dan obitelji, a s ciljem da se naglasi važnost obitelji kao osnovnog elementa svakog društva. Isto tako, toga dana su sve obitelji pozvane da proslave svoje zajedništvo, vezanost i ljubav koju osjećaju jedni prema drugima, u zajedničkim aktivnostima i uživanju jedni u drugima. Obitelj je institucija koja čuva ljudske vrijednosti, kulturalni i povijesni kontinuitet generacija, faktor je stabilnosti i razvoja. Zahvaljujući “zdravim” obiteljima društvo napreduje i jača, kao i sveopća dobrobit. Kroz povijest se razvijenost neke zemlje procjenjivala kroz stanje njezinih obitelji. Razlog je taj što prosperitet neke zemlje i danas izravno ovisi o njezinim građanima.