Gottfried,S.- Hormonska ravnoteža

HormoniHormonska ravnoteža je medicina budućnosti, a dr. Gottfried je predvodnica.

Dr. Christiane Northrup, autorica svjetskog bestselera Žensko tijelo, ženska mudrost

I prečesto se žene uvjeravaju da su promjene raspoloženja, iscrpljenost, stres i nedostatak sna jednostavno dio ženskog života. No, dr. Sara Gottfried, priznata američka ginekologinja, specijalistica funkcionalnih i integrativnih terapija, dokazala je suprotno. U Hormonskoj ravnoteži iznijela je jedinstveni program za uravnoteženje hormona pomoću kojeg ne samo da je pomogla sebi, nego i brojnim ženama. Pomoću njezina programa naučila je žene kako vratiti vitalnost, radost, seksualni nagon i optimalno zdravlje u svoje živote.

Dr. Sara Gottfried kombinira prirodne terapije i znanstvena istraživanja, nudi upitnike za definiranje individualnog hormonskog statusa te iznosi protokole za uklanjanje najčešćih hormonskih neravnoteža i njihovih kombinacija. Na temelju desetogodišnjeg istraživanja medicinskih studija protokoli dr. Sare Gottfried uključuju:

• dodatke prehrani i promjene životnog stila

• terapije ljekovitim biljem za vraćanje ravnoteže i uspostavljanje prirodnih funkcija tjelesnih sustava

• bioidentične hormone, one najdostupnije bez recepta