Roberts,G.D.- Shantaram

th 751Zavirite u čarobni svijet Shantarama

Shantaram, knjiga koja je osvojila milijune čitatelja širom svijeta, roman je o samome srcu Indije!

Priča o Linu, bjeguncu i tragaču za iskupljenjem, koji dospijeva u jedan od najfascinantnijih gradova svijeta – Bombay, temeljena je na nesvakidašnjoj životnoj pustolovini pisca Gregoryja Davida Robertsa. Robertsov junak dolazi u Bombay ne znajući ništa i ne nadajući se ničemu; u sljedećih deset uzbudljivih godina ondje će spoznati i raj i pakao, živjeti u najsiromašnijem slamu, liječiti u improviziranoj klinici i naukovati kod najmoćnijega kralja bombayske mafije. Potraga za istinom vodit će ga kroz Indiju kakvu je iskusio malokoji zapadnjak: u društvu prosjaka i gangstera, mudraca i glumaca, prostitutki i svetaca prolazit će kroz tržnice ljudima i pušionice opijuma, kroz skrovita mjesta koja mogu promijeniti svako srce, sve do zatvora i rata, sve do izdaje i ubojstva. Ime Shantaram, koje na maratskom znači Čovjek Božjeg Mira, zaslužio je onaj koji mu se najmanje nadao. Shantaram je Tisuću i jedna noć našega stoljeća!