Simukka, Salla - Crvena kao krv

m 102014Jednom davno živjela je djevojčica koja je naučila bojati se. Bajke ne počinju tako, a Lumikki nije bila poput drugih. Usred ledene arktičke zime, sedamnaestogodišnja Lumikki Andersson u tamnoj komori svoje škole pronalazi hrpu novaca umrljanih grimiznom bojom.

Tisuće eura ostavljenih da se suše - prekrivene nečijom krvlju.

Lumikki živi sama, ne odlazi na tulume i ne prati tračeve u školi, uvjerena da je ostavila prošlost iza sebe. Ali pronalazak krvavog novca mijenja sve i Lumikki je uvučena u vrtlog opasnih događaja. Kad posumnja na korumpirane policajce i brutalnog predvodnika narkomanskog podzemlja, zatekne se u smrtnoj opasnosti… Noćne more postaju mračnije. Možeš pobjeći, ali se ne možeš sakriti. Trilogija Snjeguljica ( Crvena kao krv, Bijela kao snijeg, Crna kao ebanovina) postala je književni fenomen odmah nakon objavljivanja. Do sada su autorska prava prodana u više od 44 zemlje svijeta, a Sallina junakinja Lumikki Andersson postala je književna heroina koju čitatelji i kritika nazivaju novom Lisbeth Salander.