Burić Moskaljev, Mirjana

m 102803U knjizi Poruke bez riječi autorica Mirjana Burić Moskaljov tvrdi da je za uspjeh u privatnom i poslovnom životu svakog od nas umijeće neverbalnog komuniciranja jednako važno kao i umijeće verbalnog komuniciranja. To umijeće otključava mnoga vrata uspjeha. Temelj je naše komunikacijske kompetencije i s njim, kao pomoćnim alatom komunikacije, postajete osoba koju se pamti bez obzira na to s kim živite, u kojem se društvu krećete, što radite i koje su vam još kompetencije potrebne za kvalitetno obavljanje profesionalnih radnih uloga. Ne postoji nijedna profesija u kojoj to umijeće nije potrebno i korisno, bez obzira na to radite li u području marketinga, menadžmenta, politike, zdravstva, prosvjete, odvjetništva, novinarstva, sporta, prodaje ili neke druge djelatnosti.
Naša želja da doznamo što druga osoba misli ili osjeća i da razumijemo ljude oko sebe dovoljno je jaka i dovoljno poticajna da su mnogi od nas spremni baviti se razvijanjem te vještine, čitanjem neverbalne komunikacije. Mnogi pokreti našega tijela i znakovi koje šaljemo nemaju jednoznačno tumačenje jer svatko od nas nosi svoju osobnost i jedinstvenost. Zato je razumijevanje neverbalne komunikacije tako kompleksno, a istodobno tako izazovno. Ona knjiga daje sistematizirane i korisne upute kako ući u čarobni svijet poruka bez riječi.