Kushi, M.- Knjiga mudrosti

M.Kushi knjiga mudrostiMichio Kushi, jedan od osnivača pokreta makrobiotike, vizionar i borac za mir, možda je bolje od bilo koga tijekom prošlog stoljeća poznavao preobražajnu moć hrane te njezinu vezu sa zdravljem, okolišem i svjetskim mirom. Smatrao je da promjenom dnevnih navika, odnosno nenasiljem prema vlastitom organizmu, čovjek može ostvariti visoku kulturu življenja te da je to preduvjet nenasilnog suživota ljudi na Zemlji. Njegova je vizija potaknula važan pomak u promišljanju ljudskoga zdravlja te revolucionarne promjene i nove uvide u medicinu i ozdravljenje. Surađivao je s mnogim vladama, UN-om, WHO-om, UNESCO-om, liječnicima, znanstvenicima, političarima. Dobitnik je brojnih nagrada, a između ostalog i The Peace Abbey Courage Award za izvanredan doprinos na području svjetskog mira, pravde i nenasilja.

Knjiga mudrosti dragocjena je zbirka najznačajnijih citata, izvadaka iz njegovih knjiga, članaka i predavanja o življenju, makrobiotici i hrani kao sredstvu za postizanje svjetskog mira.