Child L. - Ne vraćaj se

ne-vracaj-se-279x430Jack Reacher stiže iz snijegom zametene Južne Dakote do svojega odredišta u sjeveroistočnoj Virginiji blizu Washingtona, gdje se nalazi zapovjedništvo njegove bivše postrojbe, 110. brigade vojne policije. Ta stara kamena zgrada najbliža je domu od svih u kojima je tijekom života boravio. Reacher je došao da upozna novu zapovjednicu, bojnicu Susan Turner koja je dotad bila samo topao, intrigantni glas na telefonu.
No umjesto nje, dočekuju ga neugodna iznenađenja: Susan je u pritvoru zbog pronevjere i špijunaže, a on je optužen za ubojstvo koje se dogodilo prije 16 godina i uz to za neplaćanje alimentacije za svoju kćer, za koju prvi put čuje. Sve smrdi na prljavu igru vojno-špijunskog podzemlja. Ali Reacher nije navikao na ulogu žrtvenog janjeta i sigurno neće tek tako predati svoju sudbinu u ruke pokvarenih zapovjednika i obavještajaca čiji mutni poslovi vode u pustopoljine Afganistana.
„Ne vraćaj se novi je Childov roman prepun akcije i napetosti, s najboljim glavnim junakom suvremenog trilera.“ Newsweek