Dvorac u Pirenejima

dvorac-u-pirenejimaSteinn i Solrun proživjeli su pet intenzivnih godina tijekom sedamdesetih godina prošlog stoljeća kada su se voljeli, skupa živjeli a onda se naglo razišli. Susreli su se tek nakon trideset godina, 2007. na balkonu staroga drvenog hotela uz fjord u zapadnoj Norveškoj. To je isti fjordovski krajolik u kojem im se, prije toliko puno vremena, dogodilo nešto što je nju i njega navelo da odu svojim putem.

Što se zapravo dogodilo upravo tu i upravo tada? Ona i on teško su to mogli objasniti.

Počinje dijalog dvaju svjetonazora, rasplamsava se stara ljubav.

DVORAC U PIRENEJIMA ljubavna je priča, ali i roman ideja: mogu li ljudski život objasniti samo razum i znanost ili možda i neke nevidljive sile utječu na naše živote?