U moru žive krokodili

u-moru-zive-krokodiliIme mu je Enaiatollah Akbari i deset mu je godina. Njegovo rodno selo u Afganistanu pada u ruke ekstremnih talibana. Prisiljen je s majkom pobjeći u Pakistan, no igrom sudbine ostaje sam i prepušten sebi. Tako počinje dječakova mukotrpna odiseja kroz Iran, Tursku i Grčku dok napokon, kao petnaestogodišnjak, ne dobije politički azil u Italiji.

Tijekom putovanja Enaiat je često na rubu svojih tjelesnih i mentalnih snaga. Prelaženje granica opasno je po život, a surovi planinski putovi kojima prolazi stavili bi na kušnju i najizdržljivije.

Ali nemaju svi sreće kao Enaiat, i mnoge potresne sudbine dirnut će srca čitatelja.

U moru plivaju krokodili briljantna je priča o hrabrosti i borbi za život s nadom da dobro, na kraju, pobjeđuje.