Dai Randel, W. - Mjesec u palači

on Četvrtak, 23 Kolovoz 2018. Posted in Noviteti

Dai Randel, W. - Mjesec u palači

Uzbudljiva priča o ambicioznom putu mlade Mei, koja će postati prva kineska carica Wu, jedine žene koja će preuzeti carsku titulu. Majstorski ispripovijedan, uzbudljiv i napet, ovaj povijesni i ljubavni roman odškrinut će vam vrata mistične drevne Kine.

Konkubina u palači vrlo brzo shvati kako postoje mnogi načini da se privuče careva pozornost. Žene bóje lice u bijelo i pomno uređuju kosu u nadi da će ljepotom privući Onog iznad svih. Donose mu darove, nakit od žada i kaligrafski ispisane svitke, uzdaju se u vještine zavođenja. Mlada Mei nije bila upućena u ženska umijeća, no upravo će ona podariti caru ono što nikada neće zaboraviti.
Car je bio zadivljen njezinom inteligencijom i znatiželjom, osobinama zbog kojih se među konkubinama osjećala izopćenom. A kada se Mei pružila prilika da zavede najmoćnijeg čovjeka u Kini, suparničke su strane podijelile palaču u dva tabora izazvavši pogibeljan sukob iz kojeg je Mei jedva izvukla živu glavu.