Dick, P. K. - Čovjek u visokom dvorcu

on Petak, 15 Lipanj 2018. Posted in Noviteti

Dick, P. K. - Čovjek u visokom dvorcu

Amerika šezdesetih godina 20. stoljeća. Ropstvo je ponovo legalno. Šačica preživjelih Židova skriva se pod lažnim imenima. U San Franciscu, za I Chingom poseže se jednako često kao i za telefonskim imenikom. Tomu je tako jer su dvadesetak godina prije Sjedinjene Američke Države izgubile rat i odonda su pod okupacijom nacističke Njemačke i Japana.
Ovaj uznemirujući roman okrunjen nagradom “Hugo“ djelo je koje je Philipa K. Dicka etabliralo kao inovatora na polju znanstvene fantastike, kao autora koji je dokinuo granice između SF-a i ozbiljnog romana ideja. U “Čovjeku u visokom dvorcu“ Dick nam nudi potresnu viziju povijesti kao noćne more iz koje je možda moguće probuditi se.