Erikson, T. - Okruženi psihopatima (Kako izbjeći da vas iskoriste)

on Utorak, 15 Listopad 2019. Posted in Noviteti

Erikson, T. - Okruženi psihopatima (Kako izbjeći da vas iskoriste)

Otkrijte psihopate u svojoj okolini! Vjerojatno ste više nego jednom upoznali takvu osobu – karizmatičnu, energičnu, uvijek ljubaznu i od pomoći drugima. Osobu koja govori baš ono što želite čuti, pa se s njom uvijek dobro osjećate. Čak i ako vas unutarnji glas upozorava da to što vam govori ne može biti istina, i dalje joj vjerujete. Jer tako je lijepo, psihopatski lijepo. Thomas Erikson, znanstvenik i svjetski poznati psihološki savjetnik, naučit će vas kako vas psihopati iskorištavaju i manipuliraju vašim slabostima te kako ćete se u skladu s tipom vaše osobnosti oduprijeti njihovim manipulacijama. Naravno, nisu svi koji imaju psihopatske osobine psihopati, a nije ni svaki psihopat serijski ubojica. Ipak, psihopati su među nama i na njih možete naletjeti mnogo češće nego što biste pomislili – na poslu, u obitelji, među prijateljima. Došlo je vrijeme da naučite njihovu taktiku, jer jednom kad se odluče za napad, bit će prekasno. Nećete se stići ni okrenuti, a oni će s vama već učiniti što god požele. Zašto bi nas trebala biti briga? Postoje ljudi koji iskorištavaju vaše slabosti kako bi se vama na neki način okoristili. Knjiga otkriva njihove metode – i objašnjava psihološki DISA model koji pokazuje je li vaš tip osobnosti crven, žut, zelen ili plav. Opskrbit će vas alatima za pravodobno prepoznavanje opasnosti – i postat ćete svjesni kako netko sa skrivenim planom može iskoristiti vaš tip osobnosti. Ne budite naivni. Prepoznajte tko je u gomili oko vas psihopat prije nego što vas vidi i napadne.