Jurjević Jovanović, I., Rukljač, I., Smolković Cerovski, B., Urek, S. - Učitelj- od pripravnika do savjetnika

on Utorak, 10 Listopad 2017. Posted in Noviteti

Priručnik Učitelj – od pripravnika do savjetnika namijenjen je kako učiteljima pripravnicima koji tek trebaju položiti stručni ispit tako i učiteljima koji žele napredovati u profesionalnom razvoju. U njemu će učitelji svih generacija pronaći korisne i uporabljive informacije o tome kako biti kvalitetan razrednik, učinkovito voditi cjelokupnu pedagošku dokumentaciju i evidenciju, osobito e-Dnevnik, uspješno surađivati s lokalnom zajednicom te organizirati izvannastavne aktivnosti, izvanučioničku nastavu i nastavu u školi u bolnici, te kreativno primjenjivati sadržaje zdravstvenog odgoja te građanskog odgoja i obrazovanja.

Učiteljima pripravnicima priručnik donosi sadržaje koji su im potrebni za polaganje stručnog ispita, dok će iskusni učitelji saznati koji su koraci u postupku napredovanja u zvanje. Autori su ovim priručnikom, na temelju svojega bogatog iskustva u savjetodavnom radu, ponudili praktične savjete koje učitelji mogu primijeniti u svakidašnjem radu.
Priručnik će kao vrijedan izvor informacija korisno poslužiti učiteljima razredne nastave, učiteljima predmetne nastave, te stručnim suradnicima i ravnateljima.