King, S. - Kula tmine IV. - Čarobnjak i kristal

on Utorak, 27 Studeni 2018. Posted in Noviteti

King, S. - Kula tmine IV. - Čarobnjak i kristal
4. nastavak serijala Kula tmine (Revolveraš, Izvlačenje trojke, Puste zemlje)
Nakon što su posljednji revolveraš Roland i njegovi prijatelji Eddie, Susannah, Jake i čudnovato biće Oy preživjeli konačni napad psihotičnoga Jednotračnog Blainea i nadmudrili ga zahvaljujući Eddiejevim šalama i dosjetkama, družina se prebacila u drugi svijet, u grad Topeka u Kansasu. Ali, to nije Topeka kakvu poznajemo danas. Grad je opustio, napušten i sablastan nakon što ga je poharao virus supergripe.

Dok hodaju praznim cestama, Roland prijateljima pripovijeda svoju tragičnu priču o ljubavi prema lijepoj i zagonetnoj Susan Delgado. U tom »romanu unutar romana« upoznajemo Rolandovo mladenaštvo i njegove stare prijatelje Alaina i Cuthberta te pratimo njihovu borbu protiv zločinca Johna Farsona, pljačkaša koji – uz malu pomoć kristalne kugle – izazove konačni rat u Međuzemlju.