Kordić.D.- Narcis i ruža

on Četvrtak, 29 Ožujak 2018. Posted in Noviteti

Kordić.D.- Narcis i ruža

Knjiga Narcis i ruža psihoanalitička je potraga za korijenom razumijevanja narcisoidnog uma. Autorica vodi čitatelja kroz različite primjere istinitih životnih priča koje će ga upoznati s narcisovom taktikom ”bacanja žrtve na dno.”

Zaranjajući u vlastite životne dubine, ruža propituje porijeklo razarajućeg plamena patnje u koji ju je uvukao narcis. Postupno ali hrabro ona rastvara složene sadržaje unutarnjih neravnoteža, sljedeći bolnu potrebu da na zgarištu svoje životne priče, duboko ispod naslaga pepela, traži krhotine s pomoću kojih će sastaviti toliko željenu cjelovitu sliku svoga života. Iako izazovno i ne baš ugodno mjesto za boravak, trenutačni unutarnji konflikt pruža joj mogućnost osobne svjetlosne istine iz koje se budi mitska ptica mudrosti i uvodi ružu u sveti hram njezina postojanja. Na putu preobrazbe ruža upoznaje prirodu života te prihvaćajući nove i drukčije životne smjernice otkriva svoje najdublje potencijale i otvara pogled prema novoj stvarnosti.