Liessmann, K. P. - Obrazovanje kao izazov

on Utorak, 10 Prosinac 2019. Posted in Noviteti

Liessmann, K. P. - Obrazovanje kao izazov
Svi govore o obrazovanju.
Ono se pretvorilo u sekularnu znanost o iscjeliteljstvu od koje očekujemo rješenje svih problema – od suzbijanja siromaštva do integracije migranata, od promjena klime do borbe protiv terorizma.
 Za razliku od riječi obrazovanje koja je kao krilatica postala svuda prisutna, obrazovan čovjek, koji bi trebao biti pravi cilj svih tih napora vezanih za obrazovanje, ne samo što je kao pojam nestao iz rječnika nego se svaki ozbiljan napor u vezi s obrazovanjem pretvorio u provokaciju.
Uzroke toga Konrad Paul Liessmann navodi u ovoj knjizi. Pritom jednako opisuje kaljuže stranačkih scena i plitkost socijalnih mreža. U sklopu moralnog diskursa on razmišlja o duhu vremena i o tome zbog čega je tako neugodan susret s obrazovanim čovjekom.