Mari, L.- Bremenita šutnja

on Petak, 23 Ožujak 2018. Posted in Noviteti

Mari, L.- Bremenita šutnja

Postoji li u svima nama neko breme? Put koji nismo prokrčili, prepreka koju nismo savladali pa su sve naše misli i čini uzrokovane tom prošlošću koja nam kroji živote?

Mračan bunker iz prvog svjetskog rata skriva tajnu obitelji Burata. Tko su anđeli u sjeni? Jesu li uspjeli u tajnoj misiji ili su pod humkom mahovine ostala crna jaja? U nasljeđe su joj ostavili bremenitu šutnju, zagonetku kojoj nije dorasla. Hoće li se njihova kći Medena uplesti u mrežu ruskog bogatstva koje će joj omogućiti ostvarenje zatomljenih osjećaja? Most spasa tako je daleko, crna točka na obzoru nedokučive zemlje ljubavi.

Književni dvojac Larí Marí (dobitnice Kiklopa i autorice čiji su književni hitovi Bez ljubavi i mržnjeZlatni Mjesec Armati uvršteni u stalni postav Britanske kraljevske knjižnice) svojom nas Prozom koja liječi ponovno šokira i osvješćuje, ubacujući nas u vrtlog skrivenih osjećaja. Vrlo pronicljivo podastiru čitatelju najintimnije misli pojedinca, prodiru duboko u podsvijest i analiziraju izvore svih ljudskih stanja, misli i osjećaja. Potpunim ogoljenjem glavnih likova vješto manipuliraju našim osjećajima navodeći nas na duboko promišljanje o vlastitim postupcima.

Bremenita šutnja je štivo višeg misaonog nivoa i kvalitetno prozno djelo koje je produžena ruka savjetodavnog djelovanja ovih nadarenih i svestranih autorica.