McLain, P. - Ernest i ja

on Srijeda, 06 Studeni 2019. Posted in Noviteti

McLain, P. - Ernest i ja

Godine 1937. dvadeset osmogodišnja Martha sama odlazi u Madrid izvještavati o strahotama Španjolskog građanskog rata i ondje je privuku priče običnih ljudi zahvaćenih ovim razarajućim sukobom. K tome se još neočekivano i ludo zaljubi u Hemingwaya, čovjeka koji je već na najboljem putu da postane legenda. U sjeni predstojećeg Drugog svjetskog rata, u burnom okruženju Madrida, Finske, Kine, Key Westa i posebice Kube, gdje Martha i Ernest grade svoj dom, njihova veza i spisateljske karijere se rasplamsaju. Međutim, kada Ernest objavi roman Kome zvono zvoni i postigne svjetsku slavu, Martha osjeća kako više nisu ravnopravni. Može li se pomiriti s ograničavajućim zahtjevima što ih donosi život sa slavnim muškarcem? Ali ako odluči graditi svoj vlastiti put kao žena i spisateljica, riskira da ga zauvijek izgubi. Ta će je dilema natjerati da mu slomi srce, ali će pritom slomiti i svoje.