McRaven, W. H. - Pospremi svoj krevet

on Četvrtak, 19 Rujan 2019. Posted in Noviteti

McRaven, W. H. - Pospremi svoj krevet

Želiš li mijenjati svijet, najprije pospremi svoj krevet. Admiral William H. McRaven održao je 17. svibnja 2014. godine govor diplomantima Sveučilišta u Teksasu. Nadahnut motom njihova sveučilišta, Što započne ovdje, promijenit će svijet, prenio im je deset načela koja je usvojio tijekom obuke za mornaričkog specijalca i koja su mu pomogla da prevlada poteškoće, ne samo u obuci i bogatoj mornaričkoj karijeri već i u osobnom životu, tvrdeći da s pomoću tih osnovnih lekcija svatko može promijeniti i sebe, ali i svijet. Izvorni govor admirala McRavena vrlo je brzo postao internetski hit, s milijunima pregleda na YouTubeu. Na temelju deset načela koja je izložio u njemu, McRaven je napisao knjigu koja sadrži priče iz njegova života, kao i iz života ljudi koje je susretao služeći u Ratnoj mornarici SAD-a. U njoj opisuje kako se s nevoljama suočavao časno, a teške odluke donosio čvrsto, suosjećajno i hrabro. Pospremi svoj krevet bezvremena je motivacijska knjiga koja nudi jednostavnu i univerzalnu mudrost, praktične savjete i riječi ohrabrenja koje će čitatelje nadahnuti da budu optimistični i daju još više od sebe, čak i u najtežim životnim trenucima.