Meissner, S. - Tajne sretnoga života

on Četvrtak, 22 Veljača 2018. Posted in Noviteti

Meissner, S. - Tajne sretnoga života

„Impresivan i iznimno dirljiv roman.“ Historical Novel Society U vihoru rata, mlada je žena na raskrižju puteva. Ono što je učinila, progonit će je ostatak života. Ali čudesna igra sudbine potvrđuje da ljubav i nada nikada ne umiru. Oxford, Engleska. Mlada studentica povijesti Kendra Van Zant dolazi u pitoresknu ladanjsku kuću kako bi intervjuirala devedesetdvogodišnju Isabel McFarland kao jednu od rijetkih živućih svjedoka londonskog Blitza.

Ono što Kendra doznaje od Isabel istodobno je dar i teret koji će na kušnju staviti sva njezina uvjerenja. Engleska 1940-ih. U strahu od njemačkih zračnih napada na London nakon pada Francuske, započinje velika evakuacija oko milijun gradske djece na selo. Petnaestogodišnja Emmy Downtree i njezina mlađa sestra Julia udomljene su u prelijepu ladanjsku kuću u pokrajini Cotswold. No Emmyna žarka želja da se vrati u grad i ostvari karijeru dizajnerice vjenčanica kosi se s njezinim osjećajem dužnosti prema sestrici Juliji koja uživa u njihovu boravku na selu. Upravo u trenutku kada djevojčice kriomice stignu u grad, započinje stravično bombardiranje Londona te su sestre naprasno razdvojene, a tijek njihova života nepovratno je promijenjen. Emmy si to ne može oprostiti… IZ TISKA „Živopisnim pripovijedanjem i ljupkom prozom Meissner tka zanimljivu priču, ispričanu iz tri perspektive, u kojoj se isprepliću Drugi svjetski rat i današnjica.“ Open Book Society O AUTORICI Susan Meissner nagrađivana je američka spisateljica. Rođena je 1961. u San Diegu, u Kaliforniji, gdje je i diplomirala pedagogiju. U posljednjih desetak godina objavila je sedamnaest knjiga, uključujući roman The Shape of Mercy, koji je Publishers Weekly uvrstio na popis najboljih knjiga u 2008. godini te je ušao u uži izbor za nagradu RITA američkog udruženja pisaca ljubavnih romana.