Pataki, A. - Mlada carica- Sisi u potrazi za ljubavlju

on Četvrtak, 25 Siječanj 2018. Posted in Noviteti

Pataki, A. - Mlada carica- Sisi u potrazi za ljubavlju

Nakon zadivljujućega povijesnog romana Sisi – u potrazi za slobodom Lumen objavljuje još jedno djelo Allison Pataki, Mlada carica – Sisi u potrazi za ljubavlju.

Godina je 1853. Habsburgovci su najmoćnija vladarska obitelj u Europi. Car Franjo Josip mlad je, bogat i spreman za ženidbu. Njegova majka, nadvojvotkinja Sofija, predlaže mu za buduću suprugu bavarsku vojvotkinju Helenu. S Helenom u Beč putuje i njezina mlađa sestra, 15-godišnja vojvotkinja Elizabeta, poznatija kao Sisi. Između naočita mladog cara i energične i živahne, prelijepe Sisi rađa se ljubav i car mijenja odluku – oženit će se sa Sisi, a ne Helenom. Došavši iz neugledna vojvodstva, Sisi će se preko noći naći na prijestolju prijetvorna carskog dvora, prepunog intriga i mračnih tajni. Mlada carica i ne sluti kakve je sve kušnje čekaju.
Mlada carica – Sisi u potrazi za ljubavlju sjajno je ispripovijedan, uvjerljivo napisan roman prepun povijesnih detalja, ali i romantike te živopisnih likova. Autorica je uspjela živo dočarati blještavilo i ispraznost dvorskog života u kojemu se našla Sisi. Od raskoši najzanimljivijega europskog dvora do potajnih suza u tami ložnice, čitatelj se ne može odvojiti od dvorskih spletki i nesretne sudbine vilinske carice.