Sitchin, Z. - Zemljom su hodali divovi

on Ponedjeljak, 17 Rujan 2018. Posted in Noviteti

Sitchin, Z. - Zemljom su hodali divovi
Na čiju smo genetsku sliku stvoreni?
Od svoje prve knjige Dvanaesti planet Zecharia Sitchin je tvrdio da biblijski Elohimi koji rekoše Načinimo čovjeka na svoju sliku sebi slična bijahu bogovi Sumera i Babilona – Anunnaki koji su došli na Zemlju sa svojeg planeta Nibirua. Čovjek (Adam) - pisao je Sitchin - bio je načinjen genetskim inženjeringom, ubacivanjem gena Anunnakija u gene postojećeg hominida prije nekih 300.000 godina. Zatim, prema Bibliji, u danima prije Potopa, a također i poslije, na zemlji su bili Nefili odnosno divovi. Oni su se ženili s ljudskim kćerima koje su rađale one od starine po snazi glasovite ljude. Veoma pomno i detaljno Sitchin pokazuje da su to bili polubogovi iz sumerskih i babilonskih predaja. Jedan od njih bio je čuveni mezopotamski kralj Gilgameš koji je tražio pravo na besmrtnost, kao i junak Potopa Noa (babilonski Utnapištim).