Španjol Marković, M. - Drugi peron, četvrti kolosijek

on Petak, 29 Lipanj 2018. Posted in Noviteti

Španjol Marković, M. - Drugi peron, četvrti kolosijek

Sa drugog perona, četvrtog kolosijeka iz malog slavonskog grada polaze vlakovi kojima studenti kreću prema iskustvima i koje obećava Zagreb. Trideset godina poslije, djevojke koje su osamdesetih godina prizivale duhove i uzimale kontracepcijske pilule, osvojile su katedre američkih sveučilišta i pronašle odgovore na sva životna pitanja osim na jedno – tko smo i što nas je oblikovalo? Odgovore će uzalud tražiti na kaučima skupo plaćenih psihijatara...
Dirljiv i aktualan roman o Slavoniji u proteklih pola stoljeća, o onome što nas je odredilo, od čega smo pobjegli i čemu se vraćamo.