Strelecky, J. - Kafić na kraju svijeta

on Petak, 15 Lipanj 2018. Posted in Noviteti

Strelecky, J. - Kafić na kraju svijeta

Mali café usred ničega postaje prijelomnica za Johna, marketinškog direktora koji živi u vječnoj žurbi. John se zapravo želi samo kratko odmoriti, ali na jelovniku uz dnevni meni pronalazi i tri pitanja:
“Zašto ste ovdje?
Bojite li se smrti?
Jeste li ispunjeni?”
Ta neobična pitanja probude Johnovu znatiželju pa on uz pomoć kuhara, konobarice i jedne gošće pokuša riješiti njihovu tajnu.
Pitanja o smislu života u mislima ga odvode iz njegova direktorskog ureda na havajsku obalu, pri čemu mijenja svoj stav prema životu i odnosima te spoznaje koliko čovjek može naučiti od mudre zelene morske kornjače. Njegovo se putovanje pretvara u putovanje u samoga sebe.