Tahir, S. - Baklja u noći

on Četvrtak, 25 Siječanj 2018. Posted in Noviteti

Tahir, S. - Baklja u noći

U nastavku uspješnica New York Timesa, fantasy romana za mlade Žar u pepelu, autorica Sabaa Tahir prati svoje junake – Laiju, robinju Učenjačkog Carstva, i Eliasa, najboljeg vojnika Carstva. Kao i u prethodnom romanu, radnja je smještena u fantastični svijet nadahnut Rimskim Carstvom.

Laia i Elias pokušavaju doći do zloglasnog zatvora Kauf kako bi oslobodili Laijina brata u čijim bi rukama mogla biti sudbina Učenjaka. Kao da se sve udružilo protiv Laije i Eliasa – progone ih Bojovnici, zapovjednica i vlastita prošlost. Na svojem putu moraju nadmudriti neprijatelje, ali i suočiti se s prevrtljivošću vlastita srca. Moraju se suočiti i s Helenom Aquillom, Eliasovom prijateljicom iz djetinjstva koja postaje krvosljednica Carstva i želi ih ubiti.
Ovaj je roman još mračniji i dojmljiviji od prethodnoga, a Sabaa Tahir ne preza ni od opisa umova zločinaca. Pričom prepunom akcije, obrata i snažnih emocija Baklja u noći jednostavno će vas opčiniti.