Tahir, S. - Mrak na obzoru

on Utorak, 27 Studeni 2018. Posted in Noviteti

Tahir, S. - Mrak na obzoru
3. nastavak serijala Žar u pepelu (Žar u pepelu, Baklja u noći)
Na granicama Carstva, a i u njegovu središtu, rat samo što nije izbio. Krvosljednicu Helenu Aquillu napadaju sa svih strana. Cara Marcusa progoni prošlost te postaje sve nestabilniji, a zapovjednica Vojne akademije Crne klisure iskorištava njegovu neuračunljivost ne bi li nametnula svoju vlast. Helena traži način kako zaustaviti nadiranje mraka, no neizvjesnost raste. Što će biti s njezinom sestrom i ljudima u Carstvu?
Daleko na istoku Laia iz Serre zna da sudbina svijeta ne ovisi o spletkama na bojovničkome dvoru, već o tome hoće li uspjeti zaustaviti Mračitelja. Laia se domišlja kako ga poraziti, no otkriva da ljudi od kojih je očekivala pomoć mogu biti i nepouzdani. Mora se boriti i protiv onoga čemu se nije nadala.
Elias Veturius odrekao se slobode ne bi li služio kao dušolovac u svijetu na razmeđu živih i mrtvih. No time je prisegnuo drevnoj moći koja će učiniti sve što treba ne bi li osigurala Eliasovu odanost – makar mu time oduzela ljudskost.