Thomas, A. - Taj hejt u glavi

on Petak, 15 Veljača 2019. Posted in Noviteti

Thomas, A. - Taj hejt u glavi
Šesnaestogodišnja Starr Carter spretno balansira između dva svijeta – sirotinjskog crnačkog geta u kojem odrasta i perspektivne ‘bjelačke’ škole u predgrađu, u koju su je upisali brižni roditelji.
No, cijeli njezin svijet prsne u milijardu krhotina one noći kad joj bijeli policajac pred očima ubije najboljeg prijatelja iz djetinjstva. Khalil nije bio naoružan i nije predstavljao nikakvu prijetnju. Bio je samo dječak. S dvije jamice na licu. I golemim teretom odrastanja u crnačkoj četvrti.
Starr je svjesna da bi svojim svjedočenjem ugrozila sebe, obitelj, status koji je stekla u skupoj školi i sve ono što njezini roditelji godinama pomno grade.
Međutim…
ČEMU NAM UOPĆE SLUŽI GLAS AKO ĆEMO SAMO ŠUTJETI?