BARUTNI RAT: TEMERAIRE – KNJIGA TREĆA

142008_2Nakon sudbonosne pustolovine u Kini, kapetana Willa Laurencea i njegova jedinstvenog zmaja Temerairea, presrest će tajanstveni izaslanik s hitnim zapovijedima iz Engleske. Tri neprocjenjivo vrijedna zmajeva jaja kupljena su od Osmanskog carstva, a Laurence i Temeraire morat će skrenuti s puta i pobrinuti se za to da dragocjeni teret sretno stigne u Englesku. Neće smjeti časiti ni časa, jer jaja trebaju na odredište stići prije nego što se zmajevi iz njih izlegu. Misiji, međutim, sa svih strana prijete katastrofe – zahvaljujući dijaboličkim smjeranjima kineske ženke zmaja Lien, koja krivi Temerairea za pogibiju svoga gospodara i zaklinje se da će stupiti u savezništvo s Napoleonom kako bi se osvetila. Suočeni s potresnom izdajom na neočekivanome mjestu, Laurence, Temeraire i njihov odred morat će se pripremiti za smion napad. No kakvi su im izgledi protiv Bonaparteove nesmiljene vojske?