PRIJEVREMENI IZBORI

JKR naslovnica 2dKad Barry Fairbrother umre u ranim četrdesetim godinama života, gradić Pagford ostaje u šoku.

Pagford je, naizgled, oličenje engleske idile, s trgom popločanim kamenom i drevnom opatijom, ali iza tog lijepog pročelja skriva se gradić u ratu.

Bogataši u ratu sa siromasima, tinejdžeri u ratu sa svojim roditeljima, žene u ratu s muževima, nastavnici u ratu s učenicima... Pagford nije onakav kakvim se na prvi pogled čini.

A prazno mjesto u općinskom vijeću koje ostaje nakon Barryjeve smrti ubrzo postaje katalizator za najveći rat koji je gradić dotad vidio. Tko će pobijediti u izborima prepunim strasti, dvoličnosti i neočekivanih otkrića?

Veliki roman o malom gradu, Prijevremeni izbori, prvi je roman za odrasle spisateljice J.K. Rowling. Djelo pripovjedačice bez premca.