Predstavljanje knjige: JEAN ILI MIRIS SMRTI?

jeanmichael18U sklopu manifestacije NOĆ KNJIGE 2013. u Gradskoj knjižnici i čitaonici Ilok 23. travnja 2013. godine predstavljena je knjiga Nevenke Nekić JEAN ILI MIRIS SMRTI? O knjizi su govorili: Antun Ivanković, predsjednik Udruge Dr. Ante Starčević iz Tovarnika u čijoj nakladi je knjiga i objavljena, vukovarski gvardijan Gordan Propadalao i ravnateljica knjižnice Renata Banožić.

Vukovarski gvardijan Gordan Propadalo govoreći o knjizi osvrnio se na sam lik junaka Jeana Michaela Nickoliera, njegov svjetonazor i duhovnu snagu. Ravnateljica Renata Banožić pročitala je dijelove knjige, koji obilježavaju Jeanov dolazak u Vukovar, njegovu borbu u Vukovaru, ranjavanje, odvođenje iz bolnice i na kraju ubojstvo na Ovčari.

Prije predstavljanja knjige nazočni su pogledali krati isječak iz dokumentarnog filma "ZAUSTAVLJENI GLAS" te se ukratko upoznali s izgledom i razmišljanjima Jean Michaela na dan samog pada grada Vukovara.