Anketa "Čitalačke navike naših sugrađana"

Učenici 8.c. razreda proveli su među našim sugrađanima anketu na temu: Što čitaju i čitaju li Iločani uopće?!

Šetajući ulicama svojega grada razgovarali su s Iločanima od 7 do 77 godina. Odgovori su bili različiti, zanimljivi ili manje zanimljivi, a poneki i smiješni. Rezultati ankete pokazali su da naši sugrađani ipak nisu zaboravili knjige. Oni srednjih godina uglavnom čitaju beletristiku i popularnu literaturu, učenici lektiru i stručnu literaturu, a oni nešto stariji uglavnom časopise, dnevni tisak ili povijesne romane. Izdvojili smo nekoliko zanimljivih odgovora:

čitatelj  47 godina

«Čitam samo knjige s ratnom tematikom, budući da sam bivši branitelj, jer često sebe pronalazim u njima.»

stariji gospodin, 72 godine

« Nekada sam čitao sve što mi je došlo u ruku, ali tada sam shvatio da knjigu može napisati svatko, te kako bi me pojedine knjige mogle navesti da učinim ono što ne želim, zato sam odustao od njih. Ha ha ha »

čitatelj, 9 godina

«Obožavam kada mi učitelj zada lektire. Najdraža mi je knjiga Vlak u snijegu»

čitatelj, 14 godina

« Čitam knjige o mitologiji i znanstveno – fantastične romane.»

čitateljica, 72 godine

« Najviše čitam dnevni tisak i časopise, ali volim pročitati  i dobar putopis i povijesni roman.»

čitateljica , 40 godina

«Najviše čitam krimiće i ljubavne romane. Obožavam M.H.Clark.

Anketa je provedena na uzorku 100 građana i bila je anonimna