Brajković, Sanja: Zajednica učenja odgojno-obrazovanih djelatnika

zajednica-ucenjaVrijednosti ove knjige su višestruke. Ona daje pregled znanstvenih istraživanja i spoznaja koje upućuju na značaj stručnog usavršavanja/profesionalnog razvoja učitelja koji se temelji na potrebama škole i samih učitelja i koje učitelji, kroz zajedništvo i profesionalnu suradnju, kreiraju sami. Nadalje, ovaj priručnik na sustavan, jednostavan i zanimljiv način opisuje što su zajednice učenja, kako ih formirati, na koji ih način voditi kako bi kolektiv ostvario suradnju, imao viziju i znao reflektirati svoju odgojno-obrazovnu praksu u svrhu podizanja kvalitete rada i kreiranja razreda usmjerenog na dijete. I na kraju, posebna je vrijednost ove knjige da je nastala na temelju iskustva u hrvatskim školama, što svjedoči o visokoj motiviranosti naših učitelja da mijenjaju sebe i školu 'iznutra'.