Bering J. : Instinkt za Boga

proizv8815Zašto se čak i najzagriženiji ateisti okreću Bogu kada im član obitelji teško oboli ili kada se nađu u neposrednoj opasnosti? Uz pomoć najnovijih znanstvenih dokaza, evolucijski psiholog Jesse Bering istražuje kako svakodnevne misli, ponašanje i osjećaji ljudi otkrivaju unutarnju sklonost razmišljanju o Bogu koji duboko utječe na njihov javni i privatni život. Knjiga "Instinkt za Boga" živopisno i argumentirano objašnjava psihologiju vjerovanja. Jesse Bering otkriva da svi imamo unutarnju sklonost vjerovanju u Boga ili bogove koji upravljaju našom sudbinom, koji nas prosuđuju tijekom života i planiraju naš zagrobni život, a taj „instinkt za Boga“ zapravo je proizvod našega evolucijskog nasljeđa.