Patterson J.: Vještica i čarobnjak

155745 2Sve se promijenilo preko noći. Ljudi nisu dovoljno pazili i društvu je zauvijek oteto sve ono što je važno. Sve je nestalo u trenu. Sloboda i pravda. Ljubav i prijateljstvo. Obitelj i vjera. Nestalo je djetinjstvo. Začuli su se koraci vojnika koji su došli po njih i odveli ih usred noći iz njihova doma. Wisty i Whit Allgood su samo djeca, koju su odvojili od roditelja i rekli im da je nastupilo vrijeme Novog poretka – nove, svijetle budućnosti koja iskvarene i iluzorne slobode takozvanog demokratskog društva zamjenjuje višom disciplinom. Ona je plod mnogih godina planiranja, preciznog odašiljanja poruka i pažljivo nadziranih izbora. Rekli su im da je došlo vrijeme za poduzimanje koraka kojima se eliminiraju otpadnici, kriminalci i svi koji prijete blagostanju te vrijednostima Novog poretka.