C. J. Sansom Otkrivenje

otkrivenjeC. J. Sansom

Otkrivenje

Engleska za vladavine Tudora (1543): kralj Henrik VIII. snubi lady Catherine Parr za svoju šestu ženu. No lady Catherine baš i ne gori od želje da se pokloni kraljevim namjerama. Za to vrijeme, odvjetnik Matthew Shardlake radi na obrani mladog vjerskog fanatika zatočenog u zloglasnoj duševnoj bolnici Bedlam. Jezivo ubojstvo njegova starog prijatelja i potraga za ubojicom odvest će Shardlakea od Bedlama do same Catherine Parr, kao i do mračnih proročanstava Knjige Otkrivenja. I dok se biskup Bonner sprema očistiti London od protestanata, u gradu se zaredaju dijabolična ubojstva. Glasine o vještičjem čaranju i demonskom uplivu šire se poput požara, a Shardlake mora zaustaviti mahnitog ubojicu prije nego što bude prekasno... Napeta priča prepuna enigma jednostavno će hipnotizirati čitatelja!