Colleen McCullough Prvi čovjek Rima – Put pobjede

put-pobjedeColleen McCullough

Prvi čovjek Rima – Put pobjede

Put pobjede posljednji je nastavak veličanstvene trilogije Prvi čovjek Rima. Nakon uspješnog vojnog pohoda u Africi, Marije i Sula ovjenčani su slavom i priznanjima za kojima su toliko čeznuli. Ni njihovi najmoćniji politički protivnici kod kuće u Rimu više ih ne mogu spriječiti da povedu trupe na sjever, ne bi li tako zaustavili prodor Germana. I dok Marije dovodi do savršenstva svoj nepobjedivi ratni stroj, Sula će se prerušen ubaciti među germanska plemena, pa čak i stvoriti ondje obitelj ne bi li što bolje upoznao moćne neprijatelje pred kojima drhti čitav Rim. Za to vrijeme, u samom vječnom gradu kuje se zavjera protiv ove dvojice velikana...