Tomac Z. : Peta haaška kolona i njene žrtve

1 TOMACPeta haaška kolona nastojala je svim sredstvima laž pretvarati u istinu, a istinu u laž te je stalno proizvodila lažne mitove o podjeli Bosne i Hercegovine između Tuđmana i Miloševića o prodaji i izdaji Vukovara, o monstruoznim zločinima koje su Hrvati učinili u agresiji na BiH i o planiranome i provedenom etničkom čišćenju Srba.', piše Zdravko Tomac u svojoj novoj knjizi. Peta haaška kolona posebno je sramnu ulogu odigrala u stvaranju optužnica u Haaškom sudu, podršci krivotvorinama pa i sudjelovanju i pomaganju podizanja tih optužnica šaljući iz Hrvatske lažne podatke i optužujući gore vlastitu domovinu nego što je to učinilo Tužiteljstvo Haaškoga suda. Nema niti jedne jedine rečenice u haaškim optužnicama protiv Tuđmana, Gotovine, Markača, Praljka i drugih u stvari, protiv cijeloga državnoga i vojnoga vodstva Hrvatske i vojnoga vodstva Hrvata u Bosni i Hercegovini koje nisu bezbroj puta izrečene i ponavljane u Hrvatskoj od političara, intelektualaca, novinara i nevladinih udruga.