Brajša P.: Bez razgovora se ne može

bez rKnjiga ugledna psihijatra, psihoterapeuta i komunikologa dr. Pavla Brajše koja uz temeljne informacije o razgovoru donosi savjete i smjernice za uspostavljanje bolje komunikacije u svakodnevnim odnosima: u obitelji (između bračnih partnera te između roditelja i djece), u školi, u župi i na poslu, s posebnim naglaskom na poduzetničku komunikaciju. Već na samom početku knjige autor dotiče ključno pitanje: "Zašto nam treba razgovor?" Pojašnjava, među ostalim, da se međuljudski odnosi održavaju razgovorom, ali i više od toga: njime nastaje, razvija se i održava sam čovjek (njegovo tijelo, mozak, osoba i identitet).