Johnson A.: Sin gospodara siročadi

book Sin gospodara siro adi OVITAK TVRDE KORICE 155x235 mmPrema obrazloženju žirija, posrijedi je iznimno vješto napisan roman koji vodi čitatelja u avanturističko putovanje u dubine totalitarne Sjeverne Koreje i najskrovitije predjele ljudskoga srca. Ovaj zadivljujući roman, dobitnik Pulitzerove nagrade za književnost 2013., snažan je portret nadrealističkog svijeta Sjeverne Koreje, ali i jedan od najupečatljivijih dokumenata o snazi ljudskog postojanja – njegovoj borbi, otporu, smrti i ljubavi. Jun Do odbačeni je sin nestale majke, talentirane pjevačice koju je oteo Pyongyang. Njegov je otac utjecajni upravitelj radnog logora za siročad. Već kao dječaj otkriva opori okus moći. Obučen je da ne osjeća bol. Treniran je za borbu u mraku.  Viši državni dužnosnici ubrzo u dječaku prepoznaju odanost i izoštrene instinkte te tako počinje njegov uspon na hijerarhijskoj ljestvici.