Merullo R.:Doručak s Buddhom

Doručak-s-Buddhom 2DNajpoznatija knjiga pisca čija su glavna inspiracija ljudi i njihovo ponašanje.Američki romanopisac, esejist i memoarist Roland Merullo objavio je, tijekom tri desetljeća koliko se bavi pisanjem, desetak romana i pet knjiga memoarske proze od kojih je “Doručak s Buddhom” jedna od najpoznatijih. Priča prati Otta Ringlinga koji na zamolbu sestre na put do njihove rodne kuće poveze budističkog svećenika. Provesti šest dana na cesti vozeći se s enigmatičnim svetim čovjekom koji na svako pitanje odgovara zagonetkom nije iskustvo kojem bi se Otto veselio. U pokušaju da pozapadnjači svojeg suputnika – i pritom se zabavi – Otto odluči svećeniku putem pokazati malo “zabave na američki način”. Od tvornice čokolade u Hersheyju do kuglane u South Bandu, od utakmice Cubsa na stadionu Wrigley Field do obiteljske farme u Sjevernoj Dakoti, Ottu se pruža nesvakidašnja prilika da svoj svijet – i još važnije, svoj život – sagleda tuđim očima.