Amirrezvani A.: Jednaka suncu

jednaka-suncu-MUIran, 1576. godine bogato je mjesto zadivljujuće ljepote. Ali kad šah umre, ne imenovavši nasljednika, dvor je u panici. Princeza Pari, šahova kći i miljenica, zna više od ikoga o vladanju državom i dvorom, no njezin je pokušaj da dovede državu u red dočekan s negodovanjem i prijezirom. Pari, i njezin najbliži savjetnik Javaher, eunuh, čuvaju beskrajno mnoštvo tajni koje će se razotkriti u borbi za vlast gotovo epskih razmjera. Znamo mnogo o legendarnim ženama u povijesti Zapada, no malo se toga zna o ženama u islamskom svijetu. Ovaj je roman temeljen na priči o princezi Pari Kahn Khanoom i otkriva intrigantnu priču o političkim intrigama tog doba te priču o ovoj neobičnoj ženi.Anita Amirrezvani fantastično piše, njezina bogata proza udahnjuje život nevjerojatno vjerno opisanim likovima: njezini su likovi strastveni i hrabri.