Reilly B.: Pucanj u Kennedyja

m 88973Prije pola stoljeća, 22. studenog 1963. godine, zbio se jedan od najdramatičnijih pojedinačnih događaja u povijesti SAD-a. U teksaškom gradu Dallasu, dok se vozio u koloni gradskim ulicama, tog je dana iz snajpera ubijen američki predsjednik John Fitzgerald Kennedy. Događaj je šokirao američku i svjetsku javnost. Nekoliko sati, dok se nisu razjasnile osnovne okolnosti događaja, javnost je čak bila u strahu da će doći do svjetskog rata. Događaj je promijenio cjelokupnu političku i duhovnu klimu SAD-a, a poslije se, zbog niza tajanstvenih okolnosti, pretvorio u jedan od najvećih političko-zavjereničkih misterija u sveukupnoj američkoj, pa i svjetskoj povijesti.John Kennedy bio je sa 43 godine najmlađi čovjek koji je u moderno doba ušao u Bijelu kuću, predstavljao je jednu novu liberalno usmjerenu američku generaciju, koja je davala nadu da će nakon sivih poslijeratnih godina Amerika ući u novo razdoblje transformacije. U manje od tri godine, koliko je bio u Bijeloj kući, Kennedy je u drukčijoj društvenoj i kulturnoj atmosferi počeo mijenjati zemlju, posebno u sferi ljudskih prava, građanskih sloboda.