Young M.: Krvavocrvena cesta

crvenaSaba živi u spaljenom svijetu. U pustoši ostaloj iza civilizacije Zatornika. Cijeli je život provela na zabačenom gazdinstvu uz Srebrno jezero, gdje haraju stalne pješčane oluje. Tu njezina obitelj teškom mukom sastavlja kraj s krajem. I jezero i njihovi životi polako se pretvaraju u prah. Otac joj kopni iz dana u dan. Mlađa sestrica Emmi nelagodno je podsjeća na njihovu preminulu majku. Ali dokle god ima Lugha, svog ljubljenog brata blizanca, Saba ima sve.A onda četiri konjanika u ogrtačima dojašu s olujom i zauvijek razore Sabin svijet. Donesu smrt na Srebrno jezero. Odnesu jedinu svjetlost iz Sabina života.