Gideon M.: Kvaka braka

kvakaAlice je oduvijek htjela biti dramska spisateljica, ali na pragu svoje četrdeset četvrte godine, već je odavno odustala od nekadašnjih snova i pomirila se sa svojim poslom u osnovnoj školi. Njezin muž William joj nakon gotovo dvadeset godina braka sve više nalikuje na neznanca, a mora se pomiriti i s postupnim udaljavanjem svoje djece. Alice je postala pasivni promatrač vlastita života, uvjerena da je najbolje razdoblje već prošlo. Kada e-mailom dobije poziv za sudjelovanje u anonimnoj anketi “Brak u 21. stoljeću” ona odjednom oživljuje, promišljajući svoj život i vezu s mužem kroz odgovore na pitanja koja joj postavlja misteriozni ispitivač, uvijek spreman saslušati je.Što kada virtualni život postane privlačniji od stvarnog? Alice se sada zove Supruga 22, a njezino anonimno dopisivanje s Istraživačem 101 postaje osobno.