Bauer J.: Strašna vila u Groznoj šumi

book vilaVila iz naslova zapravo uopće nije strašna, nego samo drugačija, prije svega vragolasta, a onda i neuobičajeno drska u svom suprotstavljanju krutim pravilima. Ipak, i takvim ponašanjem pokazuje što se sve može kad se stvari uzme u svoje ruke i kad se zna što se želi. Po kazni svoje bake, kojoj je razbila najdražu šalicu, vila Ježumila na krilima južnog vjetra stiže u Groznu šumu, pronalazeći ondje izvanredne životinje, sve redom snažnih karaktera. Životinje ne prihvaćaju baš sasvim jednostavno pridošlicu, zato što misle da se ponekad baš i ne zna ponašati. No, nakon brojnih zajedničkih avantura ipak ostaju sjećanja – zabavna, duhovita, vrckasta, raznolika.