Čepo D.: Političke institucije Europske unije

proizv9344Knjiga "Političke institucije Europske unije" prvi je pokušaj u hrvatskoj politološkoj literaturi da se na jednom mjestu prikažu organiziranost i djelovanje institucija koje čine Europsku uniju. Koristeći metode komparativne politike i prava, autor daje detaljan pogled na to kako institucionalno ustrojstvo predstavničkih, upravnih i drugih institucija EU utječe na njihovo funkcioniranje. Posebno mjesto ima kritički analiza problema tzv. demokratskog deficita. Knjiga je nezaobilazan priručnik i vodič našim zastupnicima u Europskom parlamentu, predstavnicima ili djelatnicima iz RH u tijelima i upravnom aparatu EU te svima koji se medijski, istraživački ili edukacijski bave Europskom unijom.