Alerić M.: Hrvatski u upotrebi

Res t hrvatski-u-upotrebi-muHrvatski u upotrebi prvi radni priručnik u potpunosti usklađen s novim hrvatskim pravopisom, a autor Marko Alerić jedan je od recenzenata tog pravopisa. Donosi potpunu novinu u pristupu standardnomu hrvatskom jeziku. Gramatičku i pravopisnu normu predstavlja jasnim i sažetim obrazloženjima, uz velik broj potvrda iz stvarne svakodnevne govorene i pisane komunikacije u obliku praktičnih pojašnjenja i zadataka. S osobitom su pozornošću obrađeni oni dijelovi jezične norme u kojima se u govoru i pismu javljaju češća odstupanja i pogreške. Prva funkcionalna gramatika hrvatskoga jezika namijenjena je svima onima koji žele unaprijediti znanje o materinskome jeziku – učenicima, maturantima, studentima, njihovim učiteljima i profesorima, mamama i tatama, bakama i djedovima, strancima, ljudima svih zanimanja. Kao takva može se koristiti za samostalan rad ili za rad u skupini, npr. razredu, timu i sl.