Garcia K.: Divni kaos

kaosEthan Wate povjerovao je da se počinje privikavati na čudne i gotovo nevjerojatne stvari koje se događaju u njegovom južnjačkom gradiću Gatlinu. No nakon njegova i Lenina povratka s Velike granice „čudno“ i „nevjerojatno“ poprimili su posve nove dimenzije. Najezda skakavaca, rekordne vrućine i suše i katastrofalne oluje poharaju Gatlin a Ethan i Lena pokušavaju procijeniti u kolikoj su mjeri ti događaji posljedica Lenina prisvajanja. Nova situacija pogađa čak i Leninu obitelj moćnih nadnaravnika – njihove moći počinju opasno zakazivati. S vremenom na površinu sve jasnije izlazi jedno pitanje: Što će – ili tko će – morati biti žrtvovan da bi Gatlin bio spašen?

Za Ethana je ovaj kaos zastrašujući ali na neki način i dobrodošao, jer mu odvraća pažnju od nečeg što ga straši još i više – on ponovo sanja snove u kojima ga netko proganja, no ovaj puta to nije Lena, a osim toga tajanstveni progonitelj slijedi ga ne samo u snovima nego i u stvarnom životu. Da stvar bude još gora, Ethan postupno gubi dijelove sebe – zaboravlja imena, brojeve telefona, pa čak gubi i neka sjećanja. Nije mu jasno zašto se to događa i boji se pitati jer strahuje od odgovora.