Sandel M.: Pravednost kako ispravno postupiti?

praveNadomjesno majčinstvo, istospolni brakovi, kanibalizam uz pristanak, eutanazija, imigracijska reforma, moralne granice na tržištu kapitala – za profesora s Harvarda Michaela J. Sandelane postoje tabu teme koje ne želi obraditi, posebno ako one tjeraju ljude da zauzimaju različita stajališta u raspravama o njima i ako se pritom dotiču svevremenskih filozofskih pitanja i dvojbi. U svojoj hvaljenoj knjizi "Pravednost : Kako ispravno postupiti?", nastaloj po uzoru na njegov legendarni kolegij na Harvardu koji i danas slovi kao najposjećeniji na tom sveučilištu svih vremena, Sandel će nam ponuditi rijetko viđenje kompliciranih tema i kontroverzija s kojima se susrećemo u suvremenom javnom životu. To je viđenje koje će objediniti načelo utilitarizma, Kantov kategorički imperativ i Rawlsovu teoriju prava, otresti s njih stoljetnu prašinu i pokazati nam kako su se ova mišljenja pokazala ključnima u nastajanju zapadnog društva, ali i kako mogu pružiti odgovor na gotovo svaku goruću temu koja zaokuplja moderni polis.